Jadłodajnia Lepirożek

Smacznie jak u mamy

Poznaj atrakcje Kołobrzegu

Muzeum 6D
Muzeum 6D w Kołobrzegu

Wielu z nas samo słowo muzeum kojarzy się z ziewaniem, ochronnymi kapciami nie do pary i kustoszem powtarzającym jak mantrę „nie dotykać”, kiedy tylko chcemy zbliżyć się do eksponatu, który i tak jest za szybką. U nas nie ma kustosza i kapci, na pewno też nie gości nuda. Nie musicie szeptać. Wręcz przeciwnie, możecie głośno mówić, wymieniać się wrażeniami i dotykać eksponaty. Nasze muzeum jest w pełni interaktywne. Chcemy aby było dla zwiedzających swoistym parkiem rozrywki, a nawet wesołym miasteczkiem.

www.muzeum6d.pl
Muzeum figur woskowych
Muzeum figur woskowych Kołobrzeg

Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu to wspaniała i nowa atrakcja dla całej rodziny. Tylko tutaj można spotkać najlepiej odwzorowane, woskowe figury ludzi, którzy zapisali się w kinowej, politycznej i sportowej historii ludzkości. Do tego bajkowe i piękne prezentacje dla dzieci. Tutaj zrobicie ciekawe i zabawne zdjęcia wśród znanych postaci w cudownym magicznym miejscu.

muzeum na Facebooku
Kansen morski
Golf Driving Range nad morzem

W skansenie można zwiedzić dwa wyslipowane okręty, czyli stojące obecnie na lądzie, obejrzeć jacht pełnomorski, elementy z legendarnego kontrtorpedowca ORP „Burza”, liczne uzbrojenie okrętów Marynarki Wojennej RP oraz zabytki techniki morskiej.

strona www skansenu
Port Morski
Port Morski Kołobrzeg

Port Morski Kołobrzeg jest położony nad Morzem Bałtyckim, u ujścia rzeki Parsęty. Pełni funkcję przeładunkową, handlową, rybacką, pasażerską, posiada również marinę jachtową. W porcie działa nabrzeże przeładunkowe, dwie stocznie, Lokalne Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb.

www.zpmkolobrzeg.pl
Muzeum Oręża Polskiego
Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg

Pierwotnie Muzeum powstało jako muzeum regionalne. Podstawą zbiorów stały się zabytki archeologiczne pochodzące z wykopalisk na terenie wczesnośredniowiecznego Kołobrzegu prowadzonych przez prof. Lecha Leciejewicza oraz kilkanaście zabytków pochodzących z przedwojennego muzeum wydobytych z gruzów przez zasłużonego działacza krajoznawstwa Jana Frankowskiego.

www.muzeum.kolobrzeg.pl
Ukryta kraina
Ukryta kraina Kołobrzeg

Ukryta Kraina to nietypowa atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu (wystawa interaktywna dla najmłodszych) dla dzieci i ich rodziców zlokalizowana w okolicach Portu Pasażerskiego w Kołobrzegu, w której na ponad 400m2 znajduje się świat pełen magii. Dzięki magicznej różdżce, którą otrzymacie na czas zwiedzania będziecie w stanie ożywić ten świat i poznać bliżej postacie w nim mieszkające.

www.ukrytakraina.pl
Miasto Myszy
Miasto myszy Kołobrzeg

Miasto Myszy to wyjątkowe miejsce w Kołobrzegu, które odczarowuje te małe gryzonie, przedstawiając je jako domowych pupili, zwierzątka inteligentne, niezwykle zwinne i takie, w których można się po prostu zakochać i obserwować godzinami. Prawdziwy mysi raj w którym myszy dają się lepiej poznać.

www.ukrytakraina.pl
Loty widokowe - Bagicz
Loty widokowe - Bagicz nad morzem

Po latach starań w 2012 roku otwarto lotnisko w Bagiczu dla ruchu turystycznego i czarterowego dla małych samolotów (do 20 pasażerów). Lotnisko będzie lotniskiem czynnym sezonowo. Planowana jest rozbudowa jego infrastruktury m.in. o pomoce nawigacyjne i możliwość tankowania samolotów.Wszyscy którzy wybrali noclegi nad morzem w Kołobrzegu, Sianożętach, Ustroniu Morskim i pobliskich miejscowościach powinni zobaczyć Bagicz, a nawet skorzystać z lotów wycieczkowych nad okolicą (nr. tel. lotniska w Bagiczu 604 969 388).

www.bagicz.com
Muzeum bursztynu
Muzeum bursztynu Kołobrzeg

Zapraszamy Państwa w fascynującą podróż od prehistorycznej przeszłości do współczesności, malowaną złocistą barwą bursztynowych odkryć, legend, właściwości. Organizowane są warsztaty dla grup w każdym wieku, podczas których prezentujemy techniki obróbki bursztynu zarówno w czasach współczesnych jak i dawnych.

www.muzeumbursztynu.kolobrzeg.pl
Dziki zachód
Dziki zachód nad morzem

Dziki Zachód jest idealnym miejscem dla spragnionych przygód w stylu western, miejscem gdzie można spotkać prawdziwych kowboi, odwiedzić saloon z kowbojskim jedzeniem, zobaczyć westernowe show, napad na bank, pokazy kaskaderskie. Można udać się do wioski indiańskiej, odwiedzić indiański wigwam i zjeść, posłuchać indiańskich opowieści, zobaczyć egzotyczne stroje Indian i ich barwne tańce, zapalić fajkę pokoju. Zapraszamy także na nie zapomnianą jazdę konną!

www.dzikizachod.com.pl
Ogrody Hortulus
Ogrody Hortulus nad morzem

Ogrody Hortulus Spectabilis oddalone są o 2 km odOgrodów Tematycznych Hortulus w Dobrzycy i stanowią oddzielny Kompleks Ogrodowy. ObecnieOgrody Hortulus Spectabilis zajmują powierzchnię 5 ha, w których główną atrakcją jest największy na świecie labirynt grabowy o powierzchni ponad 1 ha w którego centrum znajduje się wysoka na 20 m Wieża Widokowa. Z tarasu widokowego Wieży rozciąga się panoramiczny widok całych Ogrodów jak i odległej okolicy wybrzeża - przy dobrej widoczności rysuję się także wyraźnie powierzchnia Bałtyku.

www.hortulus.com.pl
Wystawa zwierząt tropikalnych
Wystawa zwierząt tropikalnych Kołobrzeg

Wielka atrakcje dla miłośników i nie tylko . Różnorodne okazy, w tym skorpiony, kraby, karaczany, straszyki , patyczaki i ponad 20 pająków ptaszników. Tysiące okazów w gablotach – najpiękniejsze motyle, egzotyczne żuki, cykady, modliszki i wiele innych okazów ze świata oraz pokaźna kolekcja owadów krajowych. Wielkim walorem zwiedzania jest stała obecność kolekcjonera, który opowiada ciekawostki i odpowiada na wszystkie pytania.

tel. 604 099 697